Terra Madre 2010

2009. gada jūnijā viens no Rīgas pilsētas 2. ģimnāzijas skolotājiem Gints Žumburs devās uz Itāliju pārstāvēt Latviju un mūsu skolu ”Slow Food International” skolu seminārā.
          Savukārt no 21. oktobra līdz 25. oktobrim jau 2010. gadā uz Itāliju devās direktora vietniece Ilona Care un skolēnu padomes viceprezidente Marta Radziņa, kuras nu jau Latviju pārstāvēja vispasaules starptautiskajā „Terra Madre” kongresā. Viņas piedalījās dažādos semināros, dalījās arī savās idejās tās prezentējot visiem interesentiem, smēlās idejas arī no citām projekta dalībskolām, kā arī izbaudīja vispasaules kultūru dažādību.
          Katrā no dienām, ko I.Care un M. Radziņa tur pavadīja bija kaut kas ieplānots, taču savā brīvajā laikā viņas smēlās iedvesmu un guva pieredzi apmeklējot Salone del Gusto izstādi, kurā varēja nobaudīt dažnedažādākos pasaules ēdiena un dzēriena klāsta brīnumus, kā arī iegādāties visdažādākos rokdarbus.
          Lai gan mūsu skolas idejas un projekta realizēšana ir pavisam atšķirīga kā citās valstīs, tomēr mēs citu acīs guvām lielu cieņu, tāpēc vēl tagad uzturam kontaktu ar kaimiņu valstīm un arī tālākām zemēm, turpinot dalīties idejās un pieredzē.











Terra Madre diena

2011. gada 9. decembrī mūsu skolas skolēni devās labdarības braucienā par godu Ziemassvētkiem un gaišām sirdīm, kā arī lai kopā ar ne tik laimīgām ģimenēm svinētu Terra Madre dienu.
Skolā pateicoties mūsu vietējiem zemniekiem uzcepām neatkārtojami gardas ābolkūkas un devāmies ciemos uz Jēkabpils krīzes centru, kurā centāmies visus iepriecināt ar mazu koncertiņu, rotaļām un sirsnīgām sarunām, kā arī, protams, gardajām plātsmaizēm un mūsu skolas skolēnu ziedojumiem.
Diena bija izdevusies lieliski, par to liecināja patīkamā gandarījuma sajūta par krīzes namā dzīvojošo cilvēku smaidiem, kas atplauka sejās pēc mūsu vizītes.










Informatīvā materiāla - The Origins of taste - tulkošana

Visās projekta dalībvalstīs ir pieejami materiāli viņu dzimtajās valodās! Tad nu arī mūsu skolas skolēni ķērās pie materiāla tulkošanas, kas arī veiksmīgi izdevās. Tagad buklets ir pieejams jebkuram interesentam. Šos bukletus dalīsim arī seminārā, kurš mūsu skolā notiks 2011. gada 12. maijā (sīkāka informācija sekos).

Logo

No 21. janvāra līdz 31. janvārim mūsu skolā norisinājās skolas „Slow Food” logo konkurss.
Par uzvarētāju kļuva Agate Lase, kura izveidoja logo kurš sapludina kopā divas ļoti būtiskas simbolikas – mūsu skolas un starptautisko „Slow food” simbolu – gliemezi.



Kā tas viss sākās?

2009. gadā Rīgas pilsētas 2. ģimnāziju apciemoja Mārtiņš Rītiņš kopā ar savu komandu. Devāmies ekskursijā pa skolu un pēc tam nodevāmies kopīgām diskusijām. Pie viena galda sēdās pats šefpavārs un „Slow Food Riga dibinātājs” M. Rītiņš, „Slow Food Riga” pārstāves Dace Tomsone un Inga Kalniņa, restorāna  „Vincents” pavārs Ivans Šmigarevs, Rīgas pilsētas 2. ģimnāzijas direktors Valdis Jēkabsons, direktora vietniece Ilze Darģe, direktora vietnieks un ģeogrāfijas skolotājs Gints Žumburs, Bioloģijas skolotājas Anda Martinsone un Ligita Strautniece, mājturības skolotājas Inese Zaķe un Ineta Krastiņa, ēdināšanas firmas SIA „Aniva” vadītāja Inese Buliņa, skolēnu padomes prezidente Marta Radziņa un skolēnu padomes biedri Tīna Zommere un Rūdolfs Ločmelis.
          M.Rītiņš piedāvāja mūsu skolai kļūt par vienīgo skolu Latvijā un Baltijas valstīs, kas varētu iesaistīties projektā „Slow Food International” , kas sākas 2009./2010. mācību gadā 8 skolās no 7 valstīm: Beļģijā, Bulgārijā, Francijā, Īrijā, Itālijā, Apvienotajā Karalistē. Šī projekta mērķis bija viens - apvienot šīs skolas vienotā ķēdē un vienotā filozofijā. Mēs, protams, tūdaļ piekritām.
          Uzreiz dalījāmies dažādās idejās un uzskatos, kā uzsākt un attīstīt šo projektu. Mūsu starta taisne viennozīmīgi bija veiksmīga. Par to liecināja arī „Slow Food” projekta pārstāvju vizīte, kuri pie mums ieradās no Itālijas, lai paši savām acīm redzētu, kāda ir mūsu skola. Laimīgā kārtā viņiem iepatikās un mēs pavisam oficiāli kļuvām par šī projekta dalībskolu.